Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 05.07.2025, 5:37:30

Мій сайт

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 634
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Додавання натуральних чисел

Тема уроку. Розвязування задач і вправ на додавання натуральних чисел

Мета уроку: удосконалити вміння виконувати додавання багатоцифрових чисел; сформувати вміння застосовувати додавання чисел для розв’язування текстових задач; розвивати логічну компетентність; виховувати позитивне ставлення до навчання, здоров’язберігаючу компетентність.

Тип уроку: комбінований (за Онищуком)

Обладнання: роздавальний матеріал

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Учні з місця коментують виконане домашнє завдання

№ 173

1) (146 +322) + 178 = 146 + (322 + 178) = 146 + 500 =646

2) 784 + (179 + 116) =(784 + 116) + 179= 900 + 179 = 1079

3) 625 + 481 + 75 + 219 = (625 + 75) + (481 + 219) = 700 + 700 = 1400

4) 427 + 88 + 203 + 102 = (427 + 203) +( 88 + 102) = 630 + 190 = 820

№ 179

1) (56 + а) + 14 = (56 + 14) + а = 70 + а

2) 342 + (b + 58) = (342 + 58) + b= 400 +b

3) 805 + х + 195 = (805 + 195) + х = 1000 + х

4) m + 4563 + 1837 = m + (4563 + 1837) = m +6400

№ 186

1) 4 дм 6 см + 5 дм 8 см = 9 дм 14 см = 10дм 4 см

2) 8 м 5 см + 6 м 96 см = 14 м 101 см = 15 м 1 см

3) 12 км 29 м + 24 км 92 м = 36 км 121 м

4) 2 т 4 ц 56 кг + 9 т 6 ц 48 кг = 11 т 10 ц 104 кг = 11 т 11 ц 4 кг = 12 т 1 ц 4 кг

5) 3 год 48 хв + 2 год 26 хв = 5 год 74 хв = 6 год 14 хв

6) 25 хв 17 с + 7 хв 54 с = 32 хв 71 с= 33 хв 11 с

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Інтерактивна вправа «Мікрофон» (повторюємо теорію)

Ігровий момент

@ Учитель нагадує учням, що найкраще додавання виконується, коли хоча б один з двох доданків — кругле число (закінчується на 0).

Зараз ми проведемо гру: ведучий (спочатку вчитель, а потім будь-хто з учнів) називає одноцифрове (двоцифрове) число, а будь-хто з гравців (учні класу) називають таке, щоб сума двох названих чисел була круглим числом.

(Наприклад, ведучий називає число 27, гравець — 13.)

Можна модифікувати гру так, щоб залучити до неї якомога більше учнів (наприклад, учні розбиваються на 2 команди, одна називає перший, інша — другий доданок, а ведучий перевіряє правильність).

ІV. Формування вмінь

Виконання письмових вправ

№№ 176, 180, 187, 190

Самостійна робота

Варіант 1

1. Знайти значення суми:

а) 20 963 + 19 237;

б) 42 399 + 2 137 684;

2. Виконати додавання, обираючи зруч­ний порядок обчислень:

а) 382 + (618 + 5439);

б) 428 + 856 + 572 + 244;

в) 1016 + 704 + 250 + 884 + 296 .

4. Захар зібрав 26 грибів, Вітько — на 15 грибів більше, ніж Захар, а Назар — на 28 грибів більше, ніж Захар і Вітько разом.

Скільки грибів зібрали троє хлоп­чиків разом?

3. Обчислити:

а) 2 год 35 хв + 6 год 42 хв;

б) 1 т 5 ц 76 кг + 3 т 6 ц 59 кг.

4. Як зміниться сума, якщо один з доданків зменшити на 8, а другий – збільшити на 5?

Варіант 2

1. Знайти значення суми:

а) 7 584 + 31 657;

б) 5 124 368 + 29 471;

2. Виконати додавання, обираючи зруч­ний порядок обчислень:

а) (148 + 245) + 155;

б) 681 + 388 + 319 + 612;

в) 2351 + 805 + 370 + 649 + 195.

4. У Сергійка 35 календариків, що на 12 менше, ніж в Оленки, а у Михайлика — на 24 більше, ніж у Сергійка та Оленки разом.

Скільки календариків у трьох дітей разом?

3. Обчислити:

а) 4 год 46 хв + 5 год 32 хв;

б) 2 т 4 ц 35 кг + 2 т 9 ц 86 кг.

4. Як зміниться сума, якщо один з доданків збільшити на 8, а другий – зменшити на 10?

V. Підсумки уроку

Відповідаю на запитання учнів, що виникли під час виконання самостійної роботи

VІ. Домашнє завдання

№№ 175, 181, 188, на повторення № 196

Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz