УРОК № 1
Тема уроку . Повторення курсу початкової школи
Мета уроку: - повторити назву компонентів додавання,
віднімання,ділення і множення;правила порядку виконання
дій під час знаходження значень числових виразів,
розв’язувати текстові задачі;
- розвивати логічне мислення;
- виховувати інформаційну компетентність
Ти уроку: повторення, систематизація та узагальнення знань та вмінь
Обладнання: індивідуальні картки
Хід уроку
Епіграф: «Математика – цариця наук»
нім. вчений Карл Гаусс
І. Організаційний етап
Учитель вітає учнів з початком навчального року. Наголошує на важливості вивчення математики.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учні, у нас сьогодні незвичайний урок, на якому ми узагальнимо і систематизуємо знання, вміння і навички здобуті вами з в початковій школі. На нас чекає мандрівка у казку «Снігова королева». Сподіваюся ви пам’ятаєте головних героїв казки – Кая і Герду? Вони товаришували та разом доглядали за квітами. Одного разу з Каєм сталося лихо. Він потрапив до Снігової королеви, і його серце перетворилося на лід. Герда вирушила на пошуки друга. За правилами нашого уроку, їй потрібно розв’язати значну кількість завдань, і ми їй у цьому допоможемо.
ІІІ. Повторення і систематизація знань
У бабусі
На своєму шляху Герда зустріла бабусю, якій вона дуже сподобалася, і тому вона вирішила залишити дівчинку в себе. Вона замкнула Герду в будинку. Щоб вийти з нього, дівчинці необхідно відповісти на запитання. Тож допоможемо їй це зробити.
Запитанння
1. Як називаються числа під час додавання?
2. Як знайти невідомий доданок?
3. Як називаються числа під час віднімання?
4. Як знайти невідоме зменшуване?
5. Як знайти невідомий від’ємник?
6. Як називають числа при множенні?
7. Як знайти невідомий множник?
8. Як називаються числа при діленню?
9. Як знайти невідоме ділене?
10. Як знайти невідомий дільник?
11. В якому порядку слід виконувати дії під час обчислення значень числових виразів?
ІV. Відпрацювання навичок
Зустріч з галкою
Упоравшись із завданням, Герда вирушила далі. У дорозі вона зустріла галку, якій розповіла свою історія. Галка знала Кая і пообіцяла дівчинці влаштувати з ним зустріч, якщо Герда розв’яже рівняння.
1) 9∙х = 423
2) х∙43 = 3354
3) х – (6953 + 2908) = 1009
4) х : (71524 – 69462) = 3
5) х : (94009 – 86960) = 5
6) (228 + 148) : х = 147
У гостях у принца
Дівчинка зустрілася з принцем, але це був не її Кай. Герда розплакалася, але принц її заспокоїв і сказав: «Якщо ти знайдеш значення числових виразів, то отримаєш карету і вирушиш у дорогу».
1) 700 + (1001 – 745) ∙ 16
2) (51060 – 2005 ∙ 21) + 27137
3) 52379 + 7641 – 31824 : 39
4) 41 км 715 м – 16 км 800 м
5) 5кг 125г + 930 г
У темному лісі
Герда вирушила в дорогу. Щойно вона в’їхала у темний ліс, її схопили розбійники. Маленька розбійниця пообіцяла відпустити Герду, якщо вона розв‘яже задачу
Задача До готелю приїхало 110 туристів. Їх розселили у 15 малих кімнат по 2 туристи в кожній, та у великі кімнати по 4 туристи в кожній. скільки великих кімнат зайняли туристи?
Мандрівка Фінляндією
Далі Герда подорожувала з оленем. Вони зустріли фінку, яка мешкала там само, де й Снігова королева. Жінка погодилася допомогти їм знайти палац за умови, якщо вони розв’яжуть задачу. Давайте допоможемо Герді в цьому.
Задача Спортсмен пробіг 6 км, це 2/3 дистанції. Яка довжина всієї дистанції?
Герда, як і ви, правильно розв’язала задачу і дійшла до палацу, в якому її зустрів Кай. І в цьому, як ви бачили, їй допомогли знання з математики.
V. Підсумок уроку
Що ми повторили?
Сформулюйте правила порядку виконання дій під час обчислення числових виразів.
VІ. Домашнє завдання
ст. 13 №41,№ 42; ст. 14 №43, № 44