Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 05.07.2025, 5:04:34

Мій сайт

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 634
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Властивості додавання

Тема. Властивості додавання натуральних чисел.

Мета: повторити і систематизувати знання учнів про переставну і сполучну властивості додавання; сформувати навички застосування властивостей додавання під час розв'язання вправ на додавання; розвивати логічне мислення; виховувати активність, здоровязберігаючу компетентність

Тип уроку: комбінований (за Онищуком)

Обладнання: демонстраційний матеріал, таблиця

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу

IІ. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність виконаного домашнього завдання

IІI. Актуалізація опорних знань

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Усні вправи

1. Знайдіть суму доданків: 24 і 36; 18 і 22; 13 і 47; 51 і 49.

2. Плитка шоколаду коштує 2 грн. 40 к., а тістечко — 70 к Скільки коштують: 1) плитка шоколаду і тістечко; 2) плитка шоколаду і два тістечка; 3) дві плитки шоколаду і тістечко?

3. Сума двох чисел більша за одне з них на 237. Чому дорівнює друге число?

IV. Повторення і систематизація знань учнів

Проблемна ситуація «Які числа підуть назустріч одне одному.

Відомий факт із життя видатного німецького математика Карла Гаусса можна подаю у вигляді проблемної ситуації.

Наприкінці XVIII ст. в одній з німецьких шкіл учитель запропонував учням 3-го класу обчислити суму чисел від 1 до 100. За традицією, кожен учень, виконавши завдання, ставив грифельну дошку на стіл перед учителем. Карл Гаусс поставив свою дошку на стіл, щойно вчитель закінчив пояснюва­ти завдання. З недовірою глянув учитель на дошку Карла — він навіть не припускав думки, що хтось за такий короткий час зможе правильно виконати завдання. Та Карл був упевнений у правильності свого розв'язку. І вчитель Бюттнер, суворий і навіть жорстокий до учнів, був приємно здивований і де­що розгубився: розв'язання малого Карла було не тільки правильним, а й до­волі простим і оригінальним. Як обчислював Карл?

1 + 2 + 3 + 4 + ... + 97 + 98 + 99 + 100.

Якщо учні не відразу здогадаються, можна поставити навіпжартівливе запитання: «Які числа мають піти назустріч одне одному на основі перестав­ного та сполучного законів додавання?»

Спосіб Гаусса.

Інший спосіб.

Демонструю анімаційний фільм на закріплення засвоєння матеріалу

Властивості додавання

1. Переставна а + b = b+ a.

Приклад: 64 + 23 = 23 + 64

2. Сполучна

(a + b) + c = b + (a + c) = a + (b + c)

Приклад:

1) (64 + 23) + 77 = 64 + (23 + 77) =
= 64 + 100 = 164.

2) 136 + (а + 214) =136 + (214 + а) =
= (136 + 214) + а = 350 + а.
3)
37 + 29 + 13 + 41 =

= (37 + 13) + (29 + 41) = -50 + 70 = 120

V. Формування навичок
Усні вправи

1. Знайти суму найбільш зручним способом.

1) 26 + 19 + 34 + 51; 2) 32 + 29 + 28 + 41; 3) 630 + 40 + 160 + 70:

2. Збільшити суму чисел 37 і 18 на 13.

Письмові вправи

№172

@ Ще раз звертаю увагу на необхідність вибрати найбільш «зручний» порядок дій («зручність» зумовлена бажанням отримати «кругле» число).

№178

@ Спростити вираз — тобто виконати дії можна лише додавши числові доданки. Для цього і застосовуємо переставний і сполучний закони до­давання.

№ 185

V. Домашнє завдання

п. 7 ст. 59 – 60 , №№ 173, 179, 186Додатково № 199.

Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz